КЦ Блог


31.10.2020

Писци препоручују: Весна Ђоровић Бутрић

Сваког дана током трајања Сајма књига „Креативног центра“ прочитајте које књиге препоручују наши познати писци за децу. Данашњу препоруку написала је Весна Ћоровић Бутрић.

..........
О дивне ли грозоте!!!

Извин’те: Грозоте!

(Слово Г је велико јер је Грозота настала по Грозону.)

Грозон је велики медвед с доњом вилицом која извирује преко горње, са два огрооомна зуба!

Ма каква ајкула: ово су страшни зуби.

Поготово кад се чита пред спавање!!!

Толико је страшно да се и сам Грозон страши.

– Хеј, Грозоне, кад си тако баш страшан и сви те се плаше, плашиш ли се ти неког?

– Приђи близу да ти шапнем... Ма нећу ти ништа, приђи: И те како се плашим!!! Због тога и  јесам страшан, да растерам свој страх кад наиђе. Али, погледај ми бркове – они нису страшни, и погледај ми рогове – иду надоле, то значи да нећу да нападам, и на крају: погледај ми очи – ко може с овим жућкастим округлим очима да буде скроз-наскроз грозан!!!

– Пааа... може!!!

– Знам: мислиш на миша!!! Да, да, малог обичног миша који ме свуда прати. Баш ме је

прочитао! Али његове очи су много светлије! Бојиш ли се и ти мишшша?!

Је ли страшан само Грозон из сликовнице или страшних страхота има и, на пример, испод кревета?

Ово је прича о раз-страшивању страшног.

Баш волим Грозона и све његове авантуре.

И волим га што је тако велики и грозан и добар (у дубини).

Није све Грозно – грозно.

Понекад му осмех вирне иза страаашних зуба!

Ето!

Grozon - korica, preporuka Vesne Đorović Butrić Grozonovo dete - korica, preporuka Vesne Đorović Butrić Grozon istražuje prirodu - korica, preporuka Vesne Đorović Butrić



Весна Ћоровић Бутрић је рођена у Земуну. Завршила је  југословенску књижевности и српскохрватси језик на Филолошком факултету. Радила је хонорарно у Политици, а од 1984, године је радила емисијуПоштована децо на Радио Београду. Дечја редакција Радио Београда, на челу са уредником Драганом Лукићем, била је место на којем су почеле да се нижу приче, па потом и књиге за децу. Прва је била Џепно пиле 1989. године, обогаћена илустрацијама Моме Капора. Уследила су бројна издања међу којима су Улица на љуљашки (Награда Невен1 999. године ), Бићу сновослагач, са Слободаном Бештићем (Награда Сигридруг за монодраму за децу 2001. године), Оставити код Руже, (Награда Раде Обреновић2003. године), Измислица, (Награда Гордана Брајовић 2017. године ), Бонго. Или дружина ретких кућних љубимаца и многе друге. Од 1993. године је радила на Телевизији Београд, у Образовном програму, а 2003. године се вратила на Радио Београд, на место одговорног уредника Програма за децу, младе и породицу, где ради и данас.

Архива

Сви блогови

Корисни линкови

banka intesa